Pozostałe Pozostałe

Pieszo przez Ameryki. Slajdowisko podróżnicze : Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski

  • Data rozpoczęcia:
    3 PAźDZIERNIKA 17:00
  • Data zakończenia:
    3 PAźDZIERNIKA 21:00

Zapraszamy 03.10.2022 o godzinie 17.00 na spotkanie autorskie, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Prawie 12 000 km przemierzonych pieszo, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski odwiedzą Kołobrzeg podczas swojej pieszej wyprawy dookoła Polski oraz opowiedzą o podróży opisanej w najnowszej książce „Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady” (Wydawnictwo Czarne, 2022).

Arek Winiatorski (pisarz, przewodnik turystyczny, edukator filmowy) - po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go pieszo. Przeszedł Amerykę Centralną zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia - Olę Synowiec (pisarka, dziennikarka, latynoamerykanistka), z którą dotarł pieszo aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.

Podczas spotkania podróżnicy namalują złożony obraz Ameryk widzianych z pobocza drogi. Zaprezentują szereg zdjęć, dlatego będzie to połączenie spotkania podróżniczego z reportażem na żywo. Po spotkaniu będzie możliwość kupienia książek autorów z dedykacją.

Bezpłatne wejściówki dostępne w czytelni prasy od 22.09.2022r. (liczba miejsc ograniczona)

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x